İletişim
Kurumsal Koçluk Eğitim Danışmanlık

Lider Yönetici Koçluğu

Anasayfa  /   Koçluklar  /   Lider Yönetici Koçluğu

Lider Yönetici Koçluğu

Mor İnci kurumun içinde uyumun sağlanması ve ekiplerin verimli çalışması için yönetici koçluğu yapar.

Yöneticiler altlarındaki takımı yönetirken bazı sorunlarla karşılaşılabilinir. Bunun değişik nedenleri olabilir. Kişilik çatışmaları, liderlik ya da yönetimsel beceriler, zaman yönetimi, ekip yönetimi gibi iş ile ilgili konular ya da yöneticinin özel hayatındaki sorunları yönetememesinden doğan çatışmalar veya performans kaybı olabilir.Hızla bu konularda verimlilik ve farkındalık ihtiyacı karşılanmalıdır.

Aynı zamanda işe yeni alınmış yüksek becerilere sahip bir yöneticinin kuruma adaptasyon sürecinde destek verilmesi gerekebilir. Bu ve benzeri durumlarda kurumun belirlediği yöneticilere için uygulanan koçluktur.

Bu süreçte kurumla çözüm ortaklığı yapılır. Koçluk verilmesi kararlaştırılan yöneticilerin 360 derece geri bildirimleri alınır. Sonra bu yönetici ilepaylaşılır. Koçluk sürecine karar verilir ve başlanır. Burada her ne kadar koçluk anlaşması kurumla yapılsa dahi koç için alıcı yöneticinin kendisidir. Burada yine güvene ve gizlilik ilkesine uyulur. Ve buna uygun olarak kurum ile bir koçluk raporlamasına karar verilir.

Bu süreç yine en az 6 ay olarak belirlenir. Sonrası için tekrar toplantı yapılarak hedefler tartışılır ve sonrası için koç ile plan oluşturulur.

 

E-BÜLTEN