İletişim
Kurumsal Koçluk Eğitim Danışmanlık

Kobi Koçluğu

Anasayfa  /   Koçluklar  /   Kobi Koçluğu

Kobi Koçluğu

Mor İnci kobilerin gelişimi, verimliliğinin artması ve kurumsallaşmaları için kobi koçluğu tekniğini kullanır.

Kobi koçluğu; kobilerin verimliliği için yapılan bütünsel koçluk çalışmalarıdır. Amaç kobilerin kendi içsel süreçlerinde insana bağlı olarak değil kurumsallaşmaya bağlı olarak gelişim göstermelerini sağlamaktır. Bu çalışmalarda kobinin bütünü algılanarak stratejik planlamalar yapılır.

Bunun için ilk olarak durum analizi yapılır. Sonrasında SWOT analizleri yapılır. Ekiplerin çalışma profilleri çıkartılır. 5-3-1 ve çeyrek yıllık hedefleri oluşturulur. Bu hedefler doğrultusunda ekipler kendi eylem adımlarını oluşturur. Bunları da 90 günlük planlara çevirirler.

Burada koç tüm bu süreci yöneterek farkındalık yaratıp tüm ekiplerin daha etkin çalışmaları için eyleme geçmelerini destekler ve takip eder. İhtiyacı olan alanlarda lider,CEO, yönetici koçluğu ve grup koçlukları yapılır. Bu sayede kişisel farkındalığın sürece katkısı sağlanır.

Kobi koçluğu kobinin ihtiyacına göre en az 6 ay ile 1 yıl veya üstü olarak koç ve kurum arasında belirlenir. Kobinin ortakları ve hissedarları da sürece katkıda bulunmak durumundadır. Kobi koçluğunun en önemli parçası ilk yapılan planlamalardır. Burada tam bir çözüm ortağı gibi çalışmak aynı zamanda bu sürece ve koça güven duymak çok önemlidir. Tüm çalışmalar gizlilik ilkesine uygun olarak yönetilir. ICF (uluslar arası koçluk federasyonu)ilkelerine bağlı olarak bu konuda deneyimli ve eğitim almış sertifikalı koçlarla götürülür.

 

 

E-BÜLTEN