İletişim
Kurumsal Koçluk Eğitim Danışmanlık

İnci Tokatlıoğlu

Profesyonel Koç – Uzman Eğitimci  İnci Tokatlıoğlu

İnci Tokatlıoğlu Yönetim Danışmanı, Profesyonel Koç, Uzman Eğitimci
Hayata 1990 yılında mimar olarak atılmış ve kendi şirketi olan Nüans Mimarlığı 2009 yılında kapatana kadar 19 yıl proje, inşaat ve dekorasyon alanlarında mimarlık yapmıştır. 2009 tarihinde Mor İnci Kurumsal Koçluk Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Şirketini aldığı koçluk ve kişisel gelişim eğitimleri neticesinde kurmuştur. Koçluk ve kişisel gelişim alanında kişilere ve kurumlara hizmet etmeye ve koç olarak yol rehberliği yapmaya devam etmektedir. Erickson koçluk eğitimini almıştır. Bu eğitim sayesinde profesyonel koç olarak, koçluk çalışmalarında yönetici, kariyer ve ilişkiler koçluğunda uzmanlaşmıştır. Bu arada ICF' de (International Coach Federation) ve Koçluk platformunda profesyonel koç olarak üyedir.

Türkiye uluslar arası koçluk derneğine de üyeliği devam etmektedir. Aynı zamanda İngiltere kaynaklı Association for Coaching üyesi olup merkezi olan Mor İnci'de AC tarafından akredite edilmiştir.

Daha sonra tanıştığı Livcon International ona yeni kapılar açmıştır. Bu sayede Advanced Master Trainer olarak danışman ve eğitimci kimliği de taşımaya başlamıştır. Toplam 700 saatin üstünde değişik kişisel gelişim uzmanlık alanlarında eğitimler almıştır. NLP ve koç eğitmenlik sertifikası vardır. Aldığı eğitimlerle NLP, kuantum ve koçlukların daha geniş çevreler tarafından tanınıp yeni bir meslek olarak da kabul edilmesi için çalışmalarına başlamıştır.

Bunlardan bazıları; Dünyanın en büyük iş koçluğu şirketlerinden olan Action Coaching tarafından verilen 15 günlük KOBİ koçluğu, üst düzey yönetici koçluğu ve satış koçluğu eğitimlerini tamamlamıştır. Ayrıca ünlü kişisel gelişimci ve NLP uzmanı Robert Smith'den performans koçluğu eğitimini tamamlamıştır. Yaratıcı koçluk eğitimini almıştır. Trainers Bazaar'lara katılarak farklı eğitim yöntemlerini uluslar arası eğitmenlerden almış ayrıca Alman orijinli Metalog eğitimlerine katılarak aktif eğitmenlik tekniklerini bilgi dağarcığına katmıştır. Mare Fidelis'in Liderlik ve organizasyonlar eğitimlerini bitirmiştir.

Yönetim danışmanlıkları yapmıştır. Bu danışmanlıkları ağırlıkla reorganizasyon, stratejik planlama, ekip oluşturma ve geliştirme, lider yetiştirme ve İnsan Kaynaklarının her alanında olmuştur. Şimdiye kadar ekibiyle beraber birçok kurum içinde ekip gelişim projeleri ve 700 saatin üstünde KOBİ koçlukları, takım koçlukları, satış koçlukları, yönetici koçlukları yapmış aynı zamanda kurumsal eğitimler vermiştir.

Halen Ege yönetici danışmanları derneğinin kurucu üyesidir. EBRD 'nin (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) yönetici danışman havuzundadır ve yönetim danışmanlığı alanındaki çalıştaylara ve eğitimlere halen devam etmektedir.

 

E-BÜLTEN