İletişim
Kurumsal Koçluk Eğitim Danışmanlık

Başarı Hikayeleri

Anasayfa  /   Başarı Hikayeleri

Başarı Hikayeleri

KOBİ'ler de başarı hikayeleri onların ne kadar değişime ve gelişime açık olduğu ile paraleldir. Bir çok işletme girişimci ruhuyla risk alınarak belli bir alanda yatırım yapılarak oluşturulur. 

Zaman içinde ilk başlangıç motivasyonu azaldıkça ve rakipler dolayısıyla kazanç zorlaştıkça eldeki ilk başlangıç sermayesi de erimeye başlar. Bundan sonra işletmelerin önünde iki yol vardır. Ya satışlara ağırlık vererek hızla büyüyecekler ve buldukları pazarı kaçırmamaya çalışacaklar ya da yanlış hesaplarla zaman içinde büyüyen finansal açıklarını kapatmak için hatalar yapıp %80 KOBİ'nin başına geleni yaşayacak ve 3 ilk üç yılda  ömürlerini tüketecekler

Bu tuzaklara düşmemek için sürekli yenilenme, değişim ve zamana uyarak sağlıklı bir işletme, güçlü bir finans, bağlı çalışanlar oluşturmak gerekir. Sürekli verimliliği ölçerek yeni tedbirler almak, hedeflerle çalışmak ve liderler yatiştirerek stratejiler oluşturarak gelişmek gerekmektedir.

Bunu başaran ya da belli bir girdaba girdikten sonra hızlı gelişimin verdiği sancılarla yardıma ihtiyaç duyup bunu aldıktan sonra küllerinden tekrar doğan işletmelerin başarı öykülerini oluşturduk. Amaç bunu okuyan işletme sahiplerine de bir yolun olduğu farkettirmekti.

 

E-BÜLTEN